"Wypadek samochodu osobowego i ciągnika"


9 stycznia 2019 roku o godzinie 11.06 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku samochodu osobowego i ciągnika do którego doszło w miejscowości Sławniów.


Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek drogowy samochodu osobowego marki Peugeot 407 i ciągnika marki Zetor Forterra z pługiem i piaskarką. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrywał poszkodowanego kierowcę samochodu osobowego. Jeden pas ruchu był całkowicie zablokowany przez ciągnik, natomiast samochód osobowy znajdował się w rowie obok drogi. W związku z prowadzonymi działaniami wprowadzony został ruch wahadłowy.


Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na odcięciu prądu w rozbitym pojeździe, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz po zakończeniu czynności przez Policję uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni, a także zmyciu wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych.


Jedno osoba poszkodowana w wypadku została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.


W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

  • JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
  • JRG Zawiercie – SRt Scania
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 1x3
  • Policja – 2x4 


Komentarze

  1. Polecamy Serwis Auto Szyby "Karad" www.autoszybykarad.pl – najlepsi specjaliści od wymiany szyb samochodowych. W Białołęce nie mają sobie równych!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz:

Popularne posty z tego bloga

"Wypadek samochodu osobowego w Pilicy"