“Wypadek drogowy na DW 794 w Pilicy–Zarzeczu”

22 listopada 2013 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica podczas prowadzonych działań neutralizacji wycieku substancji ropopochodnych została zadysponowana o godzinie 10.24 drogą radiową przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do wypadku drogowego w miejscowości Pilica – Zarzecze.


Po otrzymaniu dyspozycji zastęp SLRt udał się alarmowo z Giebła do wypadku drogowego w Pilicy – Zarzeczu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono na DW 794 leżący na boku samochód tzw. laweta marki Mercedes, osoba poszkodowana jadąca tym samochodem znajdowała się obok pojazdu. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołowi Pogotowia Ratunkowego w transporcie poszkodowanego do karetki, którą został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, odcięciu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz zorganizowaniu wspólnie z Policją objazdów ponieważ droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna, a także pomocy Policji w kierowaniu ruchem.
Przez ok. 3 godziny droga DW 794 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Następne działania Straży Pożarnej – po zakończeniu czynności przez Policję – polegały  na zneutralizowaniu i zmyciu płynów eksploatacyjnych oraz pozostałości powypadkowych z jednego pasa drogi, aby puścić ruch wahadłowo.
Po ściągnięciu rozbitego pojazdu z drogi przez służby wezwane przez (poszkodowanego) z wielkopolski i uprzątnięciu całego terenu działania o godzinie 16.45 przywrócono ruch na całym odcinku DW 794.  


W działaniach uczestniczyły następujące służby:
  • JRG Zawiercie: Renault – GBA 2,5/25/5,5
  • OSP Pilica: VW LT 46 – SLRt
  • OSP Wierbka: Jelcz – GCBA 6/32
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego: 1x3
  • Policja: 3x5 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Wypadek samochodu osobowego w Pilicy"